Акушерство: в історії, міфології та мистецтві

Офіційний провайдер БПР №1047

Історичні дослідження дозволяють припустити, що вже в період камʼяного століття (неоліту) існувала допомога в пологах, яку надавали старші, досвідчені жінки, чаклуни та шамани. Акушерська підтримка разом із раціональними прийомами, які, безумовно, мали місце в той період часу, поєднувалася з використанням амулетів, заклинань, спеціальних засобів народної медицини, зокрема лікарських трав. Перші відомості про допомогу в пологах і жіночих захворюваннях містяться в медичних текстах стародавнього Сходу: китайських ієрогліфічних рукописах, єгипетських папірусах («гінекологічний папірус» з Кахуна, XIX в. до н. е., і папірус Г. Еберса, XVI в. до н. е.), Вавилонських та ассирійських клинописних табличках (II—I тисячоліття до н. е.), індійських аюрведичних текстах.

Вебінар «Акушерство: в історії, міфології та мистецтві» – це чудова можливість для слухачів подивитися на одну з найстаріших галузей медицини під новим кутом, а саме крізь призму історії та культури. Під час вебінару учасники матимуть змогу:

  • Прослідкувати, як змінювалися підходи й ставлення до цієї надважливої сфери життя
  • З`ясувати, яку роль у ній відігравали божества та як приймали пологи давні греки, ацтеки або ж середньовічні європейці
  • Дізнатися, коли почали використовувати акушерське крісло і як все це відобразилося в мистецтві

Обов’язково будуть розглянуті давні й інколи дуже дивні медичні рецепти та засоби (наприклад, як давні єгиптяни визначали вагітність за допомогою молока іншої жінки). А ще слухачі дізнаються, хто з богів, за уявленнями давніх греків, народився за допомогою кесаревого розтину, і як далі ця операція відобразилася в середньовічному мистецтві.

4 квітня 2023​

18:00 – 19:00 «Акушерство: в історії, міфології та мистецтві»

Олена Полякова

(Львів, Україна)
• Мистецтвознавиця
• Авторка інстаграм-блогу про мистецтво

Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання, напишіть його нам на електронну адресу support@medvoice.net або у месенжерах Viber чи WhatsApp.

Трансляція вебінару пройде на YouTube-каналi Medvoice.

Вебінар не передбачає сертифікат чи бали БПР. Але це ніяк не впливає на якість наданої на ньому інформації та його користь для вашого професійного розвитку.

Зареєструвавшись, ви отримаєте нагадування поштою за день і за годину до початку вебінару з посиланням. Так ви збережете час на пошук необхідного відео на YouTube і точно не пропустите трансляцію. Це важливо для того, щоб ви мали можливість поставити питання спікеру щодо теми вебінару й отримати зворотний зв’язок.

В разі будь-яких складнощів чи питань, будь ласка,  напишіть нам зручним для вас способом:

– на електронну пошту: support@medvoice.net

– у чати Viber чи WhatsApp

– у соцмережі: Facebook чи Instagram

Не знайшли навчання, яке шукаєте?

Підпишіться на email Medvoice, щоб ми повідомляли вас про нові події на платформі