24 лютого 2022 року розділило життя на “до” та “після”. Війна змінила не тільки кожного особисто, але й внесла корективи в стратегію ведення бізнесу в Україні. 

Сьогодні другий випуск знайомства з командою Medvoice, в якому наш операційний директор Анастасія Сьоміна розповість яких змін зазнав Medvoice з початку війни і про плани на майбутнє.

Настя, розумію, що перше, про що треба було подбати коли розпочалась війна – це забезпечення безпеки для себе, близьких та команди. Розкажи, будь ласка, про процеси, які слідували за цим?

З початку війни ми дуже швидко змінили формат роботи. Підтримували лікарів фінансово та стали сполучною ланкою між лікарями та волонтерськими фондами по всій Європі. Насамперед, допомагали медичним закладам, в які доставляють поранених. Робота компанії як освітньої платформи була повністю зупинена. Навряд чи хтось на той момент взагалі мав можливість вчитися.

Яким чином ви комунікували з лікарями? Отримували запити від лікарень чи безпосередньо від лікарів?

На платформі Medvoice навчається майже 50 тисяч лікарів, тому ми завжди комунікуємо безпосередньо з ними. Запити були звідусіль: поштою, в соціальних мережах, коментарях. Щоб якось це структурувати, ми зробили спеціальний чат, де кожен лікар мав можливість звернутися за допомогою.  

До 24 лютого на заходах Medvoice виступали спікери з Росії. Чи продовжуєте співпрацю з ними та чи представлені курси Medvoice на російському ринку?

Так, раніше ми співпрацювали з російськими спікерами та продавали наші продукти не тільки на російському, але й на білоруському ринках. Але наша політика щодо роботи зі спікерами й слухачами країни агресора була радикальна з першого дня війни. Ми повністю припинили співпрацю з російськими спікерами, видалили російських і білоруських слухачів з бази, а всі їхні кошти переказали в фонд «Повернись живим». Також ми поступово переходимо з усіх російських сервісів, які використовувалися в роботі платформи. Це займає тривалий час, адже з 2019 року на платформі зібрались величезні масиви інформації. Цей процес не є безболісним, адже, через постійні переноси даних та налаштування нових систем, трапляються технічні збої, за які ми вибачаємося перед спільнотою.

Сьогодні Medvoice повноцінно відновив роботу з виробництва нових освітніх заходів та працює у звичайному режимі?

Ми відновили роботу з виробництва курсів вже наприкінці березня, тому що розуміли, що лікарі, як ніколи, потребують нових знань. Спочатку сконцентрували всю увагу на безкоштовних курсах на актуальну тематику у воєнний час, таких як вебінар з невідкладної допомоги пораненим в тактичних умовах з рекомендаціями для бойових медиків, а також вебінар по політравмі в бойових умовах. Надали у вільний доступ «Школу невідкладних станів в хірургії та травматології» та курс «Невідкладна УЗД: Протоколи POCUS». Провели захід щодо психологічних аспектів роботи гінеколога з особами, що постраждали від сексуального насильства. 

Також, для нас було важливо, в першу чергу, відновити перенесені курси, адже лікарі чекали на них й ми не могли дозволити собі підвести їх. І вже після цього повернулись до створення нового матеріалу для продажі на платформі.

Яка була реакція спільноти Medvoice на можливість повернутись до навчання у воєнний час? Чи можуть, взагалі, лікарі знайти час на це сьогодні?

Так, лікарі навчаються завжди! Це люди, які скоріше пожертвують сном, але не можливістю навчатись. І ми дуже вдячні нашій спільноті, що вона обирає саме Medvoice. А щодо реакції, то лікарі відреагували з великим інтересом – кількість реєстрацій була дуже велика.

Закінчити це інтерв’ю хочеться планами Medvoice на майбутнє! Розкажи, будь ласка, що очікує спільноту у найближчий час?

Ми завжди намагались робити наші навчальні заходи міждисциплінарними, тому що більшість лікарів цікавляться не тільки своєю спеціальністю, а й суміжними, адже ці знання допомагають їм рятувати або покращувати життя пацієнтів. Зараз ми робимо курси для більшості спеціальностей в Україні. Ми розуміємо, що готові створювати якісний контент і хочемо бути корисним кожному лікарю в країні та підвищувати рівень охорони здоров’я в цілому. Це наш план на найближче майбутнє: створювати 2-3 якісних заходи на місяць для кожної спеціальності, щоб українські лікарі могли бути в курсі найактуальніших змін у сфері та крокувати нога в ногу зі своїми колегами з Америки, ЄС та Ізраїлю.